Yuhůův weblog o webu

ve čtvrtek 20. ledna 2005

<a rel=nofollow href=bill>Bill je debil</a>

Až budete příště pomlouvat Billa, můžete na něj v klidu odkázat, aniž by ten odkaz Billovi pomohl. Google oznámil, že si v odkazech kvůli spamu začne všímat atributu rel s hodnotou nofollow. Je to důležité téma. Zatímco jsem spal, všichni o tom všechno napsali.

Rel="nofollow" nejenom na komentářový spam, Petr Weida:

Místo toho, aby se vyhledávače snažily spam rozpoznat automaticky, rozhodly, že bude lepší zakázat odkazy všechny.

Google chce prosadit rel="nofollow", Pooh:

... nazval bych to vyléváním vaničky i s dítětem. Zkrátka totiž přijdou i zcela legitimní a neškodné odkazy a spammerům je tato aktivita zcela ukradená (nejde jim ve skutečnosti pouze o A HREF odkazy).

Google proti komentářovému spamu, Radek Hulán:

Na první pohled to vypadá jako zajímavé řešení, nicméně, spammeři si z něj stejně nebudou nic dělat, čtenáři si na takovýto link bez problému kliknou...

Milan Kryl zmiňuje zajímavý způsob, jak si přes pokročilé selektory a uživatelský styl nechat v Mozille takto "nesledované" odkazy vizuálně označit. A dále píše:

První vlaštovkou v českých vodách je podpora atributu vyhledávačem Morfeo. Ten již atribut rel s hodnotou nofollow bere v úvahu.

Jirka Bureš cituje (asi z mailu?) Marka Prokopa:

Dovedete si představit, co by se stalo, kdyby tento atribut plošně použily velké katalogy a zpravodajské weby?

Dovedu si to představit a myslím, že se to stane. Ještě se k tématu asi vrátím, protože odkazování a vyhledávače jsou pro současný web naprosto zásadní věci. Napřed by mě ale zajímalo, jestli to bude opravdu fungovat.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský, nick Yuhů. Napište mi prosím na dusan@pc-slany.cz