Yuhůův weblog o webu

v pondělí 30. ledna 2006

Google Toolbar 4 mě zklamal

Pokud jste stejně jako já fandové Google Toolbaru a používáte jeho třetí verzi, pak možná na čtyřku beta nepřecházejte. Čtyřka má sice pár nových funkcí, ale nepřijdou mi tak užitečné:

Přehled nových funkcí v angličtině.

Zároveň ovšem čtyřka Google Toolbaru obsahuje pár změn, které mi dost vadí. Zaprvé se všechno nějak změnilo a tlačítka se proházela. Tlačítko Go, kterým se spouští hledání, vypadá fakt špatně. Hledací okénko navíc obsahuje modré Géčko, které nejde vypnout (mění se podle typu hledání, ale to je mi fakt na nic), akorát zabírá místo. Způsob, jakým se typ hledání přepínal v toolbaru trojce, byl mnohem chytřejší a rychlejší. Nejvíc mi na nové verzi toolbaru vadí, že neobsahuje funkci pro automatický překlad stránky do angličtiny -- bez toho jsem např. na německých nebo japonských stránkách v koncích.

Docela by mě zajímalo, kdy autoři různých rozšíření do prohlížečů pochopí, že nejdůležitější je, aby jejich toolbar zabíral málo místa. Čím víc řádků v prohlížeči (a možná v jakémkoli programu) zabírají toolbary a menu, tím hůře se s programem pracuje. Osobně skousnu maximálně tři řádky menu a toolbarů, a tak vážně oceňuji možnost různé funkce si z toolbarů povypínat, aby se jich vešlo víc vedle sebe. Možná právě proto jsem v Exploreru nakonec skončil u Google Toolbaru, protože ten leccos vypnout dovolí. (V rohu Exploreru vedle menu mám ještě chlívek pro lištičku Seznamu, protože ta nějakým kouzlem umí všechny své zbytečné propriety schovat za roh.) Bylo by fajn, kdyby Google možnost vypínání butonků na svém toolbaru dotáhnul do konce a dovolil vypnout také své logo. Však by stačilo modré Géčko.

Výše zmíněné novinky čtyřkového toolbaru mi připadají jako málo zajímavé, a tak uživatelům Google Toolbaru podle vlastní zkušenosti zatím doporučuji zůstat u verze 3.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský známý jako Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.