Yuhůův weblog o webu

v neděli 24. září 2006

V časopisu Respekt se něco děje

Skoro celá redakce papírového časopisu Respekt podala výpověď. Udělejte si obrázek:

Proč o tom píšu na weblogu o webu? Protože jsou nejméně dva důvody, proč si Respektu všímat. Pomíjím nultý důvod, že to je velmi nezávislý časopis, v Česku toho typu možná poslední, a místy výborné čtení. Že mám Respekt rád, asi víte z mého deníčku. Prvním důvodem, proč zde Respekt zmínit, je nedávno rozjetý blogovací systém se zajímavým autory na webu Respektu. Druhým důvodem je osoba Miloše Čermáka, který je s internetem spojován a pod nímž nechce redakce Respektu pracovat.

Článků Miloše Čermáka jsem si všimnul v barevném Reflexu (pozor, nikoli v černobílém Respektu), protože tam psal rubriku, která se jmenuje nějak jako Internet. Čtenost této rubrice zajišťuje komix Hana a Hana někde poblíž. Z této rubriky jsem si odnesl dojem, že Internetu zřejmě vůbec nerozumím, protože si nevzpomínám na nic, o čem Miloš Čermák psal a co by mě oslovilo. Proti Čermákovi nic nemám, osobně ho neznám, jeho články si vychutnat nedokážu (jsou jak máslový dort), ale zjistil jsem, že jeho podvědomé spojení s Internetem je zakódováno v myslích mnoha lidí. Proto mě zajímá.

Počin blog.respekt.cz, který je v měřítku českého webu velmi významný, má zřejmě přitáhnout zajímavě píšící lidi k vytváření podobné komunity, jako je na slovenském blog.sme.sk (funguje ostatně na stejném publikačním systému). Co jsem koukal, píše tam spousta mých oblíbenců, třeba Jana Hybášková, Pixy nebo Martin Kopta. Zajímalo by mě, jestli jim chuť psát vydrží i s novou podobou a redakcí Respektu.

Doplňuji odkaz: Pixy na respekt.blogu: Česká cesta redakčních reorganizací.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský známý jako Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.