Yuhůův weblog o webu

ve středu 11. srpna 2010

Ach ta neindexovaná média!

Je 22.47. Ve 22.09 jsem začal hledat článek, který jsem nedávno někde četl. Trvalo mi to 38 minut a ke konci už jsem byl dost vyděšený. Nejsem zvyklý nenacházet.

Článek byl o zmrzlině. Vyhledával jsem postupně různé kombinace slov zmrzlina, mléko, smetana, kuchař, Kalábrie (to vše v článku bylo). Zkusil jsem postupně Seznam, Google, Google news, ba i clanky.jyxo.cz. Nic. Zvláštní. Vždyť jsem to nedávno četl! V posteli z notebooku, z nějakého časopisu, z mobilní verze (tam neskáčou animoklamy a můžu si upravit šířku). To je divné, že to nemůžu najít. Že by se nechaly blokovat v robots.txt? Nebo nějaký divný formát?

No dobře, tak historie v prohlížečích. Od čeho historie jsou, že? V prohlížečích v notebooku to v historii nebylo. Tak ve stolním počítači? Trochu si to komplikuju tím, že používám 4 různé verze prohlížečů, ale v žádném z nich článek o zmrzlině nebyl. Zmrzlina, zmrzlinu, kalábrie, kalábrii, mléka, smetany... to kdyby prohledávač historie neuměl skloňovat. Nic. Už jsem nevěděl, jak to mám hledat. Přece nejsem magor a nečetl jsem to v anonymním módu. Historii nemažu. Co se děje?

Tak jsem ještě pečlivě hledal zmrzlinu i přes site: operátor ve všech webech, co je pravidelně čtu. Nic. Email. Nic. Asi kolem 22.35 mě napadla dvě řešení.

Nakonec mě napadlo prolistovat ještě Respekt z 26. 7., jediný papírový časopis, co se mi tu válí. Článek se jmenuje Umění dobré zmrzliny, napsal ho Jaroslav Formánek a ten kuchař je Ciancimino Salvatore. Ale byla to haluz. Po tomhle frustrujícím zážitku už si asi nechci kupovat papírové časopisy.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský známý jako Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web. počitadlo toplist