Yuhůův weblog o webu

v pondělí 16. srpna 2004

Pár osobních vzdechů

Možná se tomu říká syndrom vyhoření, ale mám zrovna pěknou depku. Příznaky:

Když už vás mám, moji milí čtenáři, na drátě -- nenechte si ujít lupní článek Aleše Miklíka Osudová rána pro Internet Explorer? Po dlouhé době článek s popisem bezpečnostní díry, kterému zcela rozumím. A teď zpátky ke mně.

Peníze jsou divný faktor. Na jednu stranu jich mám strašně moc, takže nemusím nic dělat a můžu se válet. Na stranu druhou se ale pořádně nemám kde válet -- zase tolik peněz, abych si pořídil byt, nemám.

Během týdne šermování a běhání po lese se člověku leccos rozleží v hlavě. Veřejně se vysmívám lidem, kteří propadli televizi. Že jsem ale sám závislák na počítači (a vidím kvůli tomu s trojitou ozvěnou), to si většinou nepřipouštím. Na jaře jsem si přečetl knížku "Nebojte se nepracovat", mimochodem výbornou, a dal jsem v Seznamu výpověď, abych si toho světa trochu užil. Jenomže svůj čas stále více věnuju různé práci kolem webu a jsem z toho nesvůj. Říká se tomu workoholismus?

Když jsem nedávno likvidoval přeteklou žumpu, tak jsem strašně záviděl lidem, co jezdí s hovnocucem a umějí (když už to vysajou) montovat ty trubky dohromady. Asi bych chtěl dělat něco normálního, ale chybí mi odvaha s tím webem praštit. Umím sice spoustu věcí, ale psaní webu je to jediné, co umím pořádně. Vážně mi chybí odvaha. Ještě taky pořádně umím učit software, ale na to se musí ráno vstávat.

Přemýšlím, jestli tohle neřeší čas od času každý. Ve dvaceti se to jeví jinak, než ve třiceti. Málokdo z branže si uvědomuje, jaké jsou skutečné náklady na vývoj webů, měřeno lidskými zdroji. To zní blbě, co? Lidskými zdroji.

Po pár dnech to přešlo. Děkuju za rady. Nejde ani tak o to, že bych nechtěl někam na kole vyrazit balit děvčata. Spíš jde o to, že na to nemám čas. Je to otázka priorit a určitě mě dobře chápete. Marigold se rozepsal v podobném duchu.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský, nick Yuhů. Napište mi prosím na dusan@pc-slany.cz