Yuhůův weblog o webu

v neděli 22. srpna 2004

Můžu si odkazovat jak chci

Je nepsaným a logickým pravidlem webu, že odkazovat se smí tak, jak uzná za vhodné majitel stránek odkazujících, nikoli odkazovaných.

Od Martina Kopty jsem se ve Zprávičkách na Lupě dozvěděl, že web athens2004.com, oficiální web olympiády nařizuje těm, kdo na něj chce odkázat, jaký mají použít text odkazu. Vyžaduje také, aby každý, kdo chce odkázat, o to musel požádat, a samozřejmě si chce ponechat právo zakázat odkazování. "Inu... Turecko."

Že někdo někomu zakazuje použít olympijské kruhy, to už celkem chápu. To je prostě loupež. Loupež obecného symbolu. Ale že mi někdo zakáže odkazovat a začne nařizovat, kam odkazovat smím a jak, na to už mi správné slovo chybí. Možná "Balkán".

Ten web si jako text odkazu vymínil sousloví "Athens 2004". Pikantní v tomto kontextu je, že současná starořecká loga Google vedou na googleovské vyhledávání sousloví "Athens 2004". A samozřejmě první nacházejí ten oficiální webík athens2004.com. A rovnou duplicitně. Že by náhoda?

Aktualizace: Níže diskutující Llook založil diskusi za účelem porady ve smyslu postižení výše zmíněných stránek Google bombou, jak vyplývá z vlastní diskuse odkázané bezprostředně níže (text formulace aktuálně čtené aktualizace je přímo ovlivněn praktickou snahou Yuhůa osvojit si efektivní newspeak, aby mohl psát v budoucnu patrně vysoce potřebné disclaimery webů, pozn. Yuhů).

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský, nick Yuhů. Napište mi prosím na dusan@pc-slany.cz