Yuhůův weblog o webu

v pátek 5. listopadu 2004

Pohádka o dobře zaplacené optimalizaci

Bylo nebylo. Firma F si u webdesignerského studia S objednala stránky. Studio S vytvořilo návrh, kód a pár dalších věcí, například krásnou ikonku favicon.ico nebo velmi účelový soubor robots.txt. Stránky se spustily, flash se točil, barvy zářily, firma zaplatila. Potud všechno v pořádku.

Časem bylo firmě F divné, že její stránky nejsou k nalezení v Google, v Jyxo (fulltext Seznamu, Atlasu) a v Morfeu. I zeptali se studia S, co se děje.

"To víte," řeklo webdesignerské studio S, "potřebujete Optimalizaci pro vyhledávače. Říká se tomu SEO! Můžeme to pro vás udělat, ale to víte, je to práce. Bude to trvat měsíc a cena je osmnáct tisíc."

Firma F si řekla, že to dá (stejně už to pár tisíc sežralo, tak ať už to stojí za to) a webmaster studia S se pustil do práce. Našel si již dříve vytvořený soubor robots.txt a .... čáry máry fuk (ve správné pohádce musí být kouzlo), abraka dabra ... a smazal z něj jediné dva řádky, které tam před časem sám napsal:

User-agent: *
Disallow: /

Do měsíce byly stránky firmy F ve všech vyhledávačích. Studio S vystavilo fakturu, spokojená firma F zaplatila, zazvonil zvonec a jestli nezemřeli, fakturují si dodnes. Bylo nebylo.

Reagoval Plaváček: Je SEO nafouknutá bublina?

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský, nick Yuhů. Napište mi prosím na dusan@pc-slany.cz