Yuhůův weblog o webu

ve středu 9. února 2005

Google dance Allegra, dějství druhé

Dnes v noci probíhají docela dramatické změny na datacentrech Google.

Ještě včera byly ve výsledcích vyhledávání postiženy mladé stránky, o tom jsem už psal. Krátce před půlnocí se z některých datacenter objevily výsledky, které se hodně podobaly stavu na konci ledna, tedy výsledkům před začátkem současného Google dance. Tyto výsledky už mladé stránky (zdá se) nepenalizují.

Ukňohnil jsem si v javascriptu malou stránku na sledování výsledků z různých datacenter, takže jestli chcete, můžete vývoj pozorovat sami. Těsně po půlnoci byly nové výsledky na třech datacentrech ze sedmnácti (bráno podle IP serveru), dvě hodiny na to už na osmi. Nové výsledky se projevují také jinými údaji o zpětných odkazech (operátor link:).

Musím se přiznat, že mi průběh tance Allegra docela nahnal strach. Neumím si představit, že bych všechny své mladé stránky vídal kdesi v propadlišti en-tých stránek výsledků. Teď, když to vypadá, že se šíří solidnější výsledky, už jsem trochu klidnější. Vůbec si ale neodvažuji tvrdit, že nyní Google dance Allegra končí. Trvá už totiž celý týden, což je samo o sobě poněkud neobvyklé, takže se může klidně ještě něco přihodit.

Aktualizace: taky že přihodilo. Do rána zůstaly nadějné výsledky pouze na dvou datacentrech v Santa Clara. Z Palo Alto se šíří další verze indexu, ve kterém jsou mladé stránky opět ztracené někde v plus nekonečnu.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský známý jako Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.