Yuhůův weblog o webu

v pátek 11. února 2005

Reklamy z AdWords na Seznamu

Seznam.cz do výsledků vyhledávání ve světě začal vkládat reklamy z reklamního systému Google AdWords.

Pokud to chcete vidět, tak do výsledků vyhledávání ve světě se dostanete třeba z hlavní stránky Seznamu. Nechte si vyhledat nějaké komerčně zajímavé slovo a v rozbalovacím menu zvolte "ve světě". Nebo můžete zkusit tento formulářík:

Vyhledávání na search1.seznam.cz (seznamácké Google ve světě):

Výsledky vyhledávání "ve světě" bere Seznam od Google už dva roky. Nad výsledky byste nyní ale měli navíc vidět (pokud na dané slovo reklamy existují) dvě reklamy označené jako "sponzorované odkazy".

Na jiných typech seznamáckého vyhledávání reklamy z AdWords nejsou, pouze na vyhledávání ve světě (Google). Vyhledávání ve světě poznáte podle domény search1.seznam.cz. Na Seznamu totiž nikdy pořádně nevíte, kam vás hledání hodí (přepíná se to automaticky nebo podle parametru mod), tak to raději připomínám. Když už o tom píšu, tak pro pořádek:

Stejně jako Tiscali i Seznam reklamy z AdWords přebírá v rámci programu AdSense Premium. To je AdSense přizpůsobené pro velké klienty. Více o AdWords, více o AdSense.

Pokud inzerujete v AdWords, bude pro vás tato změna zajímavá zejména v případech, kdy cílíte na české zákazníky, kteří hledají cizojazyčná nebo mezinárodně platná slova. Zobrazování své reklamy na Seznamu (a na Tiscali) si můžete vypnout v nastavení kampaně u políčka "vyhledávací síť" (defaultně zapnuté).

Osobně se domnívám, že Seznam do svých českých vyhledávání AdWords nenasadil z toho důvodu, že tam nemá volné místo. Možná je tam také ze strany Googlu konkurenční doložka, to už nevím.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský známý jako Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.