Yuhůův weblog o webu

v sobotu 18. června 2005

Webmail2005 od Seznamu

Vývoj nového webového rozhraní emailu Seznamu se dostal do fáze veřejného testování. Na adrese webmail2005.seznam.cz se můžete přihlásit do své seznamácké schránky a zkusit si ji používat v jejím budoucím provedení.

Hlavní vývojář projektu, Vlastimil Pečinka, mě požádal, abych zveřejnil některé podrobnosti nové aplikace s pracovním označením webmail2005. Komunikační pozadí tvoří nová vlastní technologie postavená na Pythonu. Serverové komponenty na ukládání mailů byly převzaty ze současné verze. Stránky emailu mají úplně nový vzhled a některé nové funkce:

Seznamácký email zachovává tradiční složky, Seznam labely po vzoru Gmailu narozdíl od Centra nezavádí. Novou funkcí je barvení mailů do tří barev (červená, modrá, zelená), což jsou vlastně praporky, jak je možná znáte z Outlooku. Toto barvení mi moc užitečné nepřijde, ale třeba se to někomu bude hodit. Jako hlavní výhody Vlastimil Pečinka udává jednoduchost a také fakt, že webovka s minimálním omezením funguje i bez javascriptu. Takto objasňuje smysl současné testovací fáze:

Chceme získat od uživatelů zpětnou vazbu. V patičce každé stránky je uvedena oficiální adresa seznam.team@seznam.cz, kam každý může posílat své připomínky a hlášení chyb nebo problémů.

Až se aplikace veřejně otestuje, nasadí se místo stávajícího emailu. Zajímal jsem se, jestli stará webovka někde poběží (někteří lidé si neradi zvykají na nové ovládání), ale prý ne, to staré se časem vypne.

Pozdější přidání odkazů: Skeptický za Centrum: Testovací smail Seznam.cz, Milan Kryl. Jásavý za Seznam: Veřejná testovací verze nového Seznam E-mailu je tady, Ivo Lukačovič.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský známý jako Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.