Yuhůův weblog o webu

v úterý 30. srpna 2005

Gmail v češtině

Ode dneška je Gmail, emailová služba Google, dostupný i v českém jazyce. Dosud se sice Gmailem daly posílat a číst české emaily, ale rozhraní bylo pouze anglické, případně slovenské (od dubna). Nyní je v nabídce jazyků i čeština spolu s turečtinou, norštinou, baltskými jazyky a spoustou dalších nových jazyků.

Chcete-li si ve svém účtu v Gmailu zapnout češtinu, přihlaste se do účtu a vpravo nahoře klikněte na odkaz Settings. Vyhledejte položku Language - Gmail display language a nalistujte Český (je dole, diakritika padá na konec abecedy). Potom dole klikněte na tlačítko Save Changes. Rozhraní Gmailu by mělo naběhnou v češtině, ale zatím se mi tam ukazuje jenom angličtina. Počítám, že jde pouze o postupné probublávání jazykových souborů přes datacentra a během pár hodin nebo dnů se to spraví.

Pokud mezi výběrem jazyků češtinu nemáte, dejte tvrdý refresh nebo vymažte keš prohlížeče.

O dalších aktuálních vylepšeních Gmailu (nastavení jména, adresy na odpověď a registrace po telefonu) psal v sobotu Milan Kryl.

Aktualizace po 14 hodinách: jak se zdá, mám šťastnou IP adresu a volbu češtiny tam vidím. Podle komentářů to vypadá, že jiným nepomáhá ani mazání keše.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský známý jako Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.