Yuhůův weblog o webu

v pondělí 14. listopadu 2005

Google Analytics na sledování návštěvnosti

Mrkněte se na novou službu Google Analytics, na níž můžete analyzovat návštěvnost svých stránek. Vypadá to, že české služby Toplist, Navrcholu a jim podobné dostanou tvrdou konkurenci. Pro používání nového bezplatného statistického serveru vám stačí Účet Google (ten samý, který se používá do ostatních gůglích služeb) a trocha trpělivosti, než se jim ten systém vyhrabe z přetížení kvůli počátečnímu náporu. Via Matt Cutts.

Jestli je pravda, že Google Analytics nabídne overlay, tak to je událost roku. Jako overlay se označuje takový pohled na návštěvnostní data, kdy se přes Analytics účet normálně díváte na své stránky a u všech odkazů vidíte malý graf o tom, jak moc se na něj kliká a jak moc přes něj chodí zákazníci.

Nasazení Google Analytics do stránek se dělá přidáním jednoho externího a jednoho krátkého interního javascriptu do kódu všech stránek. Program Google Analytics se dříve jmenoval Urchin (pokud to zjednoduším).

O Google Analytics česky píší: Michal Krutiš: Internetový analytický nástroj zdarma, Milan Kryl: Urchin zdarma - Google Analytics. Vzpomněl jsem si též na proroctví Roberta Němce.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský známý jako Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.