Yuhůův weblog o webu

v sobotu 4. února 2006

Taky hledám vývojáře

Známý blogger René Stein nastoupil do Atlasu jako technický ředitel a shání lidi. Jak pravděpodobně víte, nastoupil jsem nyní jako manažer fulltextového vyhledávání naopak do Seznamu a ... také pár lidí sháním.

René to napsal hezky. Přečtěte si jeho článek Hledám vývojáře v .Net Frameworku. Pro Atlas.CZ. Skoro mám chuť to zkopírovat, mohl bych napsat hodně podobných postřehů o neformálním a kreativním prostředí, ale bude stačit, když na článek odkážu. Naštěstí se totiž od Atlasu lišíme v technologii, a tak si lidi navzájem přetahovat nebudeme. René v bodě 2 píše:

Máte rádi technologie Microsoftu - hlavně .Net Framework (ASP.NET, ADO.NET, networking, C#) a MSSQL. Když neznáte nějakou technologii do detailu, nevadí, u nás se ji rychle naučíte.

V Seznamu technologie Microsoftu naopak vůbec nepotkáte (rozhodně ne ve vývoji), takže já hledám vývojáře, kteří mají zálibu v Linuxu a programují v Pythonu, C++ nebo v PHP. Kdyby vás to zajímalo, tak se mrkněte na popis pracovní pozice Programátor a zkuste postupovat klasickou cestou (případně mi dotazy hoďte do mailu).

Musím se vám, moji milí čtenáři, omluvit, že vás tak často unavuji (a budu unavovat!) texty o tom, že sháním lidi. To víte -- co na srdci, to na jazyku. Můžu pro fulltext popsat dalších pět sešitů rovnicemi, grafy a řadícími algoritmy, zadávat stovky analýz a měření, ale bude to k ničemu, když v týmu nebude dost chytrých vývojářů.

Aktualizace po roce: sháním stále další lidi.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský známý jako Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.