Yuhůův weblog o webu

v neděli 19. listopadu 2006

TakeIT.cz obchodně uspěje

Společnost Internet Trading spustila svůj nový portál TakeIT.cz. Moje dojmy a reakce, které jsem o tom četl, byly spíše negativní, protože stránky takeit.cz mají různé mouchy. Jejich hlavním posláním je ale vydělávat peníze a to se jim podle mého názoru podaří dobře. Uživatele na to nepotřebují. Jde o inzerenty:

  1. Někteří internetoví inzerenti si úspěšnost svých kampaní měří.
  2. Jiní si ji neměří.

Těch druhých inzerentů, co si ji neměří, je stále ještě spousta. Takovým inzerentům, kteří často internetu ani moc nerozumějí, lze přes zkušené prodejce prodat téměř cokoli. Stačí je mít čím přesvědčit -- vysokými čísly (cokoli přes milión čehokoli) a známostí loga. Když se na takeit.cz podíváte, na první pohled vás upoutá duhové animované logo. Samozřejmě to je příšernost těžkého kalibru, ale myslím, že obchodně bude velmi úspěšné. Jednak je dobře zapamatovatelné a za druhé se živnostníkům a obchodníkům bude líbit, protože... však to znáte, hýbe se.

(animované logo + image + kontakty + neinformovaný trh) * hodně reklamních pozic * hodně obchodníků = velký zisk

Všimněte si, že v rovnici nefigurují uživatelé. Nejsou potřeba. Mohou být vykráceni. Image lze (také díky logu) získat masivní bannerovou kampaní, protože bannerové kampaně navzdory obecnému přesvědčení na budování image fungují dobře. Jestliže je cílem Internet Tradingu vydělat co nejvíce peněz na dalším byznysu ala zlaté stránky, jde na to velmi dobře.

Další články na téma TakeIT.cz: Diskuse pod článkem na Lupě, Daniel Dočekal popisuje tiskovku a brousí pero a teď koukám, že David Antoš na konci svého článku popsal moji myšlenku lépe a dříve.

trvalý odkaz

Přidat nebo číst komentáře, počet: číslo

Yuhůův weblog píše Dušan Janovský známý jako Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.