Yuhůův weblog o webu

ve středu 24. srpna 2005

Další PPC systém Efektiv.cz

Za novým reklamním systémem s názvem Efektiv stojí Marek Soldát, kterého můžete znát jako autora stránek Einstein.cz.

Dosud se mohlo zdát, že konkurence mezi českými reklamními systémy realizujícími platbu za proklik je obrovská (vizte moje jarní poznámky o Potenze, BBKontext, AdContext, nepočítaje eTarget nebo AdSense). Autoři systému Efektiv si to zřejmě nemyslí, a tak spustili systém nový.

Do systému se dají zařadit textové i grafické reklamy, platí se za proklik. Jako jednu z hlavních výhod systému mi Michal Kandr uvedl "velice zajímavé podmínky pro webmastery - provize až 50%". Ze stránek systému také vyplývá, že hodně sázejí na to, že inzerentovi mohou s přípravou kampaně pomoci. Minimální vklad do systému je 250 Kč. K cenám a systému "řazení" reklam mi Michal Kandr, spoluautor systému, prozradil následující:

Cenu za kliknutí si určuje inzerent sám (dolní hranice je 1 Kč, horní neomezena). V závislosti na nastavené ceně (a CTR reklamy) se pak určuje intenzita zobrazení reklamy. Tzn. Když si dáte např. 6 Kč za kliknutí, vaše reklama se bude zobrazovat častěji než reklama někoho, kdo dal je 1 Kč za kliknutí. Přesný algoritmus výpočtu je výrobním tajemstvím.

Pozice na trhu

O novém systému by se dalo psát ještě dlouho, ale je to asi zbytečné. Osobně získávám pocit, že je na malém českém trhu mezi těmito menšími reklamními systémy poněkud těsno. Jenomže když žádný velký hráč (Google, Seznam ani nikdo jiný) do české PPC reklamy na obsahových stránkách nechce jít a zároveň jsou ceny reklamních produktů všeobecně nadsazené, tak je jasné, že se tato zajímavá nika rychle obsazuje.

Já výhodu systému Efektiv vidím zejména v tom, že má solidní vedení. Marek Soldát si určitě jasně uvědomuje, co inzerenti i provovzovatelé stránek chtějí, přičemž o nic jiného než o plnění jejich potřeb v tomto oboru nejde. Takže ačkoli v systému Efective zatím (jak se zdá) inzeruje jediná agentura na necelé dvacítce serverů, dávám tomu šanci.

trvalý odkaz

Yuhůův weblog píše Yuhů Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.