Yuhůův weblog o webu

1. 11. 2011

Nákup knihy Od A do Z

Přijde mi zajímavé ocitovat půl stránky z knížky Podivný případ se psem od Marka Haddona. Hrdina knížky má psychickou poruchu zvanou Aspergerův syndrom. To ale není tak důležité, protože při čtení jsem si uvědomil mnohé paralely s uživateli webu. Malá ukázka:

Nevěděl jsem ale, jak se dostat do Chapter Road 451c, Londýn NW2 5NG, takže jsem se musel někoho zeptat.

A tak jsem šel za mužem ve stánku a řekl, "Kde je Chapter Road 451c, Londýn NW2 5NG?"

A on zvedl malou knížku a podal mi ji a řekl, "Dvě devadesát pět."

A ta kniha se jmenovala LONDÝN OD A DO Z Plán města s rejstríkem; Geographers A-Z Map Company a já ji otevřel a byla to spousta map.

A ten muž ve stánku řekl, "Koupíš si ji, nebo ne?"

"Já nevím," řekl jsem.

A on řekl, "No tak na ni těma svýma špinavýma prstama nesahej, když ji nechceš," a vzal mi ji.

A já jsem řekl, "Kde je Chapter Road 451c, Londýn NW2 5NG?"

A on řekl, "Buď si kup Od A do Z, nebo koukej mazat. Nejsem chodící encyklopedie."

"Je tohle Od A do Z?" řekl jsem a ukázal na knihu.

A on řekl, "Ne, je to zablácenej krokodýl."

"Je tohle Od A do Z?" řekl jsem, protože to nebyl krokodýl a já myslel, že jsem špatně rozuměl kvůli jeho přízvuku.

A on řekl, "Ano, tohle je Od A do Z."

A já řekl, "Můžu si ji koupit?"

A on nic neřekl.

"Můžu si ji koupit?" řekl jsem.

A on řekl, "Dvě libry devadesát pět, ale nepřed mi dáš peníze, abys mi s ní nevzal roha," a vtom jsem si uvědomil, že když řekl dvě devadesát pět, myslel tím 2 libry 95 pencí.

A já mu ze svých peněz zaplatil 2 libry 95 pencí a on mi vrátil drobné, úplně jako doma v obchodě.

trvalý odkaz

Yuhůův weblog píše Yuhů Yuhů. Kontakt. Weblog patří pod Jak psát web.